2023 metų liepos 22 dieną biržiečių lauks dar vienas, net keturių skonių muzikinis desertas – kepyklos „Biržų duona“ 70 metų gimtadienio proga Kilučiuose koncertuos net 4 legendos – Tomas Andersas (Thom Anders) iš „Modern Talking“ , grupės  „Ottawan“, „London Beat“ ir „Alphaville“!

„Tai, kas dar neseniai atrodė niekada neišsipildysiantis ir šypseną keliantis sapnas, staiga driokstelėjo it perkūnas giedrame danguje. Nė 300 gyventojų neturintis Kilučių kaimas tapo nauja pasaulinio garso žvaigždžių stotele. Bet vasarą Kilučių pusiasalį sudrebinęs išskirtinio „SMOKIE“ balso Kriso Normano (Chris Norman) koncertas tebuvo tik pradžia.

Dar neseniai Kilučių kaimo ir pusiasalio nežinojo net dauguma lietuvių. Tačiau šių metų vasarą čia nusileidus pasaulinei žvaigždei K. Normanui, ne tik Biržų rajono, Lietuvos didmiesčių gyventojai, bet ir čia sugūžėję braliukai iš kaimyninės Latvijos dar ilgai trynėsi akis iš nuostabos. Tačiau tik slapčiausiose daugelio biržiečių mintyse nedrąsiai besislapsčiusi svajonė tapo tikrove.

Buvęs auksinis „Smokie“ balsas K. Normanas žengė į Kilučių pusiasalio sceną, tūkstančiai klausytojų užmiršo visas negandas, paniro į džiaugsmą bei kartu dainavo išskirtinio, „prarūkyto“, todėl su dūmais („smoke“ angliškai – dūmai) juokais lyginamo balso iš Didžiosios Britanijos pasaulinius hitus.

Jau 2023 metais, liepos mėnesį, K. Normaną sužavėjusį Sodeliškio dvaro sodybos elnienos kepsnį, Biržų duoną, žinomiausią biržietišką gėrimą galės skanauti ir dabar visuose pasaulio kampeliuose muzikos gerbėjų laukiami T. Andersas, „Ottawan“, „London Beat“ ir „Alphaville“.

Tad 2023 metų liepos 22 dieną keistai jiems skambantį žodį „Kilučiai“ mokysis vokiečių dainininkas T. Andersas iš legendinės grupės „Modern Talking“, net indų Bolivudą sužavėję superhitu „D.I.S.C.O.“ prancūzai iš „Ottawan“, superhitais „I‘ve Been Thinking About You“, „You Bring on the Sun“ išgarsėjusi anglo-amerikiečių kompanija „London Beat“ ir net patys neįsivaizdavę, kad jų baladė skambės ne tik visuose pasaulio kampeliuose, bet ir bankų, draudimo kompanijų reklamose, taps dešimčių garsių filmų bei serialų garso takeliu, ją perdainuos ar savo kūriniuose naudos Laura Branigan, Karelas Gotas (Gott), „One Direction“, Jay-Z ir dar ne viena pasaulinė muzikos žvaigždė – „amžinai jauni ir nemirtingi“ vokiečiai – grupė „Alphaville“!

Į Kilučius atvyksta 4 pasaulinio garso muzikos legendos
Legendiniai „Modern Talking“ hitai skambės Kilučiuose

Dar viena „Biržiečių žodžio“ vasaros muzikos šventės žvaigždė – Berandas Veidungas (Bernd Weidung), visiems pasaulyje žinomas kaip T. Andersas iš vienos sėkmingiausių grupių pop muzikos istorijoje „Modern Talking“!

1979 metais Liuksemburgo radijo dainų varžytuves  laimėjęs T. Andersas, netrukus įrašė savo singlą „Judy“ ir koncertinio turo metu susipažino su CC Catch išgarsinusiu Dieteriu Bohlenu.

Su grupe „Modern Talking“ Tomas išleido galybę dainų, pasiekusių dešimčių pasaulio šalių topų penketukus, o superhitu tapęs „You‘re My Heart, You‘re my Soul“ topų viršūnėje tarp žinomiausiųjų išsilaikė net pusmetį ir karaliavo net 81 šalyje!

Ir dabar įvairiuose Žemės kampeliuose laukiamas dainininkas yra pardavęs daugiau nei 125 milijonus albumų kopijų, skaičiuojant grupės ir solo įrašus, gavęs daugiau nei 420 platininių bei auksinių apdovanojimų!

1989 metais Tomas išleido pirmąjį solinį albumą „Different“ ir sėkmingai pradėjo solinę karjerą, vėliau surengė koncertus su atgimusia „Modern Talking“, bendradarbiauja su „T-Seven“ („Mr. President“ solistė), „No Angels“, Marta Sančez (Sanchez), Izabele Varele (Isabel Varell) ir daugeliu kitų.

Prancūzai, britai, amerikiečiai

Prancūzų disko muzikos dueto solistas Patrikas Žanas Baptistas (Patrick Jean Baptiste) dirbdamas garsioje kompanijoje Paryžiuje įsidarbino kompanijoje „Air France“, įkūrė grupę „Black Underground“ ir muzikavo Prancūzijos sostinės baruose.

Čia į jį dėmesį atkreipė su Dalila, Šeila (Sheila) B.&Devotion“ ir kitais dirbęs vadybininkas Danielis Vangardas (Daniel Vangarde) ir pasiūlė dalyvauti muzikiniame disko projekte kartu su šokėja bei vokaliste Anete Eltise (Annette Eltice).

Ir jau Kanados sostinėje Otavoje (grupės pavadinimas „Ottawan“ ir kilo nuo Kanados sostinės) įrašytas pirmasis singlas „D.I.S.C.O.“ sudrebino Europą, o išgirdus kito hito žodžius „Hands up, baby, hands up….“ – tik išgirdus šiuos žodžius norisi pasinerti į aštuoniasdešimtųjų vakarėlius.

Britų-amerikiečių grupės „London Beat“ karjera prasidėjo 1990 m., kai su ja kontraktą pasirašė legendinio dueto „Eurythmics“ lyderis ir garsus prodiuseris Deivas Stiuartas (Dave Stewart).

Pirmosios sėkmės sulaukęs Nyderlanduose, kolektyvas netrukus „užkariavo“ visą pasaulį didžiulio pasisekimo sulaukusiu hitu „I‘ve Been Thinking About You“.

Ši daina žinomiausių Europoje singlų sąraše pasiekė antrąją , JAV – pirmąją vietą, o melomanų nenuvylė ir kiti grupės singlai „You Bring On The Sun“, „A Better Love“, „Come Back“ ir Bobo Marlio (Marley) klasikinės dainos „No Woman No Cry“ koveris.

Į Kilučius atvyksta 4 pasaulinio garso muzikos legendos
Amžinai jauni ir nemirtingi

„Mes grojame ir esame garsūs ne vieną dešimtmetį, todėl jaučiamės nemirtingaisiais“, – teigia popmuzikos legenda vadinamos grupės „Alphaville“ nariai.

Balade „Forever Young“ išgarsėjusi grupė iškart šovė į žinomumo viršūnes. Tačiau vokiečių elektroninės muzikos grupė netapo vieno superhito kūrėja.

„Big in Japan“, „Jerusalem“, „Sounds Like a Melody“, „Flame“, „Dance With Me“ ir daugelis kitų „Alphaville“ singlų pateko į Norvegijos, Šveicarijos, Švedijos, Vokietijos, Nyderlandų, Rusijos, D. Britanijos ir net – Argentinos, Japonijos bei kitų šalių, garsaus JAV žurnalo „Billboard“ topus.

Daugiau nei 20 pasaulinių turų surengusi grupė tarsi keliauja atgal į praeitį ir kiekvieną kartą startuodami iš naujo tęsia savo nemirtingumo istoriją.

Legendos muzikos šventę Kilučiuose rengia laikraštis „Biržiečių žodis“ ir kepykla „Biržų duona“.

„Mūsų kepykla 2023 metais švenčia 70 metų gimtadienį, todėl norėjome, kad ta proga Biržuose įvyktų kažkas ypatingo.

Keturių pasaulio garso legendų pasirodymas Kilučių ežero pusiasalyje taps metų kulminacija“, – teigė pagrindinio šventės rėmėjo UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas.

Muzikinės šventės Biržų rajone sumanymo autorius, UAB „Biržiečių žodis“ direktorius Kęstutis Isakas teigė, kad po sėkmingo pirmo renginio Kilučių ežero pusiasalyje norėjosi pereiti į dar aukštesnį lygį.

„Po ilgų svarstymų kartu su Viktoru ir Andriumi Kurganovais priėmėme sprendimą pasikviesti net 4 pasaulinio garso legendas.

Derybos truko daugiau nei tris mėnesius, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius – į Biržų rajoną atvyksta T. Andersas su grupe, „Ottawan“, „London Beat“ ir „Alphaville“.

Sutartys pasirašytos. Nuo lapkričio 11 dienos prasideda nauja prenumeratos akcija“, – sakė K. Isakas.

Jis išreiškė padėką generaliniam šventės Kilučiuose partneriui – kepyklai „Biržų duona“, taip pat kitiems šio puikaus renginio rėmėjams – medžio apdirbimo įmonei „Butenas wood production”, alaus daryklai „Volfas Engelman“, Sodeliškio dvaro sodybai, restoranui „Alaus kelias“, Karolinos Niauraitės išparduotuvei (Biržai, Respublikos gatvė 57), prekybos darbų saugos priemonėmis įmonei „DSP Plius“, LRT, radijo stotims „Pulsas“ ir „Extra FM”, regiono portalui jp.lt

Oficialios atlikėjų nuotr.

1) Koncerto Kilučiuose metu legendinės grupės „Modern Talking“ vokalistas Thomas Anders atliks superhitą „You‘re My Heart, You‘re my Soul“ ir kitas gerai žinomas dainas.

2) Balade „Forever Young“ išgarsėjusi grupė „Alphaville“ atvyksta į Biržų rajoną

3) Prancūzų disko muzikos dueto „Ottawan“  solistas Patrickas Jeanas Baptiste siunčia linkėjimus visiems biržiečiams

4) „London Beat“ „užkariavo“ visą pasaulį didžiulio pasisekimo sulaukusiu hitu „I‘ve Been Thinking About You“.