Kepykla „Biržų duona“ pripažinta viena Baltijos šalių šeimos verslo čempionių. Šį tarptautinį įvertinimą suteikė ir apdovanojimus pirmą sykį organizavo Baltijos šalių šeimos verslo institutas (BFFI). Laimėtojai komisijos buvo išrinkti iš pradinio 4657 Estijos, Latvijos ir Lietuvos šeimos įmonių sąrašo.

Vertintojų komitetas siekė ne tik įvertinti finansinius rezultatus, bet ir atkreipti dėmesį į šeimos įmones (kuriose bent du šeimos nariai dalyvauja įmonės valdyme arba yra jos savininkai), pasižyminčias indėliu į bendruomenės gyvenimą, tvarumu arba inovacijomis.

 

„Didžiuojamės būdami lyderiais šeimos verslo bei tvarumo srityse Lietuvoje. TOP šeimos verslas – ypatingas įvertinimas, ypač, kai kepykla šiemet mini 70-metį. Per 23 metus, kai mūsų šeima rūpinasi kepykla, iššūkių netrūko, bet susitelkę vis žengdavome į priekį“, – dalinasi „Biržų duonos“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas, prie šeimos verslo prisijungęs 2003 metais, o 2018 m. perėmęs vadovavimą įmonei.

 

Kepykloje A.Kurganovas su tėvais bei seserimi dirbo beveik nuo pat pradžių – Kurganovų šeima „Biržų duoną“ įsigijo 2000 metais, kai nuo 1953 m. veikusią valstybinę įmonę buvo nuspręsta privatizuoti. Šiandien rinkoje savo vietą radusios, vienos didžiausių šalies kepyklų veikla bei plėtra rūpinasi ir kiti šeimos nariai.

Siekia didinti informuotumą apie šeimos įmones

Anot Baltijos šalių šeimos verslo čempionų apdovanojimų rengėjų, pagrindinis tikslas – įvertinti šeimos verslo ilgaamžiškumą ir indėlį į ekonomiką, taip pat jų unikalius iššūkius.

 

„BFFI siekia didinti informuotumą apie šeimos įmones ir jų svarbą regione. Mūsų apdovanojimai nuo šiol bus kasmetiniai. Sekančią konferenciją ir apdovanojimų ceremoniją planuojame kitų metų birželio pradžioje, Vilniuje“, – teigia BFFI įkūrėja ir valdybos narė Anete Pajuste.

 

Ji įsitikinusi, kad ši tema svarbi ne vien skatinant šeimos verslų ekosistemą Baltijos šalyse, tačiau ir sprendžiant aktualius nūdienos iššūkius, su kuriais susiduria verslai: „Kalbant apie šeimos verslo iššūkius Baltijos šalyse, sakyčiau, kad trūksta laiku parengto verslo perdavimo kitai kartai plano ir šeimos bei verslo valdymo svarbos suvokimo. Daugelis šeimos įmonių paveldėjimą suvokia kaip vienkartinį įvykį, kuris įvyksta, kai įkūrėjas išeina į pensiją ar net iškeliauja amžinybėn. Vietoje to, verslo perdavimo šeimos nariams procesas turėtų prasidėti dar gerokai prieš steigėjui išeinant į pensiją.“

 

Apdovanojimų laimėtojai komisijos buvo išrinkti iš pradinio 4657 Estijos, Latvijos ir Lietuvos šeimos įmonių, kurių pajamos sudaro ne mažiau kaip 2 mln. eurų, sąrašo. Pirmajame etape į atranką buvo įtrauktos įmonės, kurių amžius ne mažiau nei 10 metų ir kurios pagal septynerių metų pajamų augimą arba vidutinį pelningumą (turto grąžą) pasiekė geriausius (iki COVID-19) rezultatus savo pramonės šakoje.

Antrajame etape 230 atrinktų šeimos įmonių buvo įvertintos remiantis viešai prieinama informacija apie įmonės dalyvavimą bendruomenių veikloje, tvarumą ar inovacijas.

 

Galutinį „Top Baltijos šalių 2023 šeimos verslo čempionų“ nominantų sąrašą sudarė 64 įmonės, iš kurių apdovanojimus pelnė 9-ios, po tris iš kiekvienos Baltijos valstybės. Kartu su „Biržų duona“ įvertintos bei čempionėmis pripažintos ir lietuvių gamybinės įmonės UAB „Bageta“ ir UAB „Elinta“.

„Biržų duona“ išrinkta Baltijos šalių šeimos verslo čempione „Biržų duona“ išrinkta Baltijos šalių šeimos verslo čempione „Biržų duona“ išrinkta Baltijos šalių šeimos verslo čempione