„Biržų duona“ sukūrė kalėdinį sveikinimo klipą, kuriame pakvietė atsigręžti į esančius šalia ir nepamiršti, kad dovanos neturi būti brangios. Nostalgiškame klipe atgyja vaikystės žaislai ir neriama į pasaką primenančią istoriją.

„Būkime vienas kito stebuklas“, – jautrią žinutę siunčia kūrėjai ir pabrėžia, kad svarbiausios ne materialios dovanos, o šiltos emocijos ir buvimas kartu su artimaisiais bei kitais svarbiais žmonėmis.

„Klipe norėjome atliepti šių laikų ekonominę ir socialinę situaciją ir pakelti nuotaiką žmonėms. Suprantame, kad dėl recesijos daug kas kukliau švęs šventes, o galbūt išvis atsisakys dovanų. Bet juk svarbiausia, jog turime vienas kitą, galime skirti laiko laisvalaikiui ir šventėms kartu – tai ir yra geriausia dovana“, – teigia kepyklos rinkodaros vadovė Natalija Kurganovė.

Kūčių naktį „nubudę“ žaislai

Kalėdiniame klipe pasakojama jautri Kalėdų laukiančio mažylio istorija. „Vieną gūdžią šaltą žiemą vėl Benukas žaidė vienas, o senelis…“ – eiliuotai skamba pirmosios šventinio pasakojimo eilutės. Istorijoje vaizduojamas berniukas, kuris turi žaisti vienas, kadangi seneliui tenka rūpintis kepykla ir užbaigti pradėtus darbus. Tačiau netikėtai viskas pradeda slysti iš rankų ir kyla dilema, kaip išgelbėti artėjančias Kalėdas. Berniuką ir senelį suartinusio pasakojimo herojais tampa nubudę magiški žaislai, simboliškai įkūnijantys per Kūčias prabylančius gyvūnus.

Siužete atpažįstamos lietuviškos tradicijos, persipinančios su šiuolaikinės kultūros motyvais. Istorija žiūrovui sužadina nostalgijos jausmą ir primena tai, kas galbūt pamiršta, tačiau tebėra išlikę širdies gilumoje bei skatina tikrą, nesuvaidintą ryšį su brangiais žmonėmis.

Senelį įkūnijo kepyklos vadovas, berniuką – jo anūkas

Klipo idėją sukūrė ir ją įgyvendino kepyklos rinkodaros komanda. Aktoriai yra įmonės darbuotojai: senelį įkūnijo kepyklos direktorius, o berniuką – jo anūkas.

„Mūsų klipuose vaidmenis dažniausiai atlieka mūsų pačių darbuotojai. Rekvizitų taip pat ieškome patys arba jais pasidalina mūsų klientai“, – pasakoja N. Kurganovė ir pabrėžia, kad šie metai nebuvo išimtis, kadangi įgyvendinant kalėdinio klipo idėją ženkliai prisidėjo sekėjai ir nuomonės formuotoja, vintažo ir namų dekoro parduotuvės savininkė Miglė Rijkhoek, paskolinę su Vakarų kultūra siejamus žaislus, kurie tapo klipo herojais.

2022 metų klipas „Būkime vienas kito stebuklas“:

Tradiciškai Lietuvoje Kūčių naktį atgyja gyvūnai, o kas šiemet atgijo Biržų kepykloje?
Tradiciškai Lietuvoje Kūčių naktį atgyja gyvūnai, o kas šiemet atgijo Biržų kepykloje?
Tradiciškai Lietuvoje Kūčių naktį atgyja gyvūnai, o kas šiemet atgijo Biržų kepykloje?
Tradiciškai Lietuvoje Kūčių naktį atgyja gyvūnai, o kas šiemet atgijo Biržų kepykloje?