Mūsų partneriai UAB „Staginis“ verslauja Dzūkijoje. „Tai – pušynų, grybų, uogų ir nuostabių gyventojų kraštas“, – širdingai pasakoja šios įmonės direktorius Kęstutis Jurgelionis. Prieš septynerius metus „Biržų duona“ nusprendė kepamais gaminiais pasidalinti su čia įsikūrusiais gyventojais. Tada „Staginis“ tapo tiltu, jungiančiu kulinarines etnokultūrinių regionų tradicijas.

„Staginis“ prekiauja jau 30 metų

Šiandien Pietų Lietuvoje „Staginis“ turi 14-os maisto prekių parduotuvių „Aibė“ tinklą. Krautuvėse galima pirkti ne tik maisto produktų, pramonės ar ūkio prekių, bet ir išgryninti pinigų, įsigyti draudimą, sumokėti už komunalines paslaugas.

 

Įmonė veikia daugiau nei 30 metų, o toks laikotarpis, anot „Staginio“ direktoriaus K. Jurgelionio, iškristalizavo pagrindinius verslo principus.

 

„Atsitiktinumo versle yra mažai, rezultatai proporcingi įdėtam darbui. Sutinku, kad kartais nutinka  ir sėkmė, kai nuo tavęs nepriklausančios aplinkybės susiklosto palankiai, tačiau tai – tik ledkalnio viršūnė. Pats ledkalnis – nuoseklus, kantrus kiekvienos dienos darbas. Vystant sėkmingą verslą labai svarbūs reputacija, pasitikėjimas, kurie įgyjami laikui bėgant, sąžiningumas darbuotojams ir pirkėjams. Turi būti tiek patikimas ir doras darbdavys, tiek pirkėjams, tiekėjams bei partneriams atsakingas verslo plėtotojas“, – dalijasi verslininkas.

 

Tokia garbinga ilgametė patirtis leidžia ne tik retrospektyviai pažvelgti į prekybą, bet ir įvertinti pokyčius. Anot K. Jurgelionio, per šį laikotarpį iš esmės pasikeitė beveik viskas: aptarnavimo kultūra, prekių asortimentas, pirkėjų elgsena.

 

„Labai reikšminga, kad atsirado technologijos, kurios supaprastino, pagreitino, patikslino prekybą. Be to, prieš 30 metų nežinojome, kaip atrodo avokadas ar kitas egzotiškesnis vaisius, o šiandien daugumai lietuvių tai yra įprasti produktai. Taip pat pasikeitė ir vartotojų elgsena. Pavyzdžiui, to paties avokado žmogus gali nepirkti, nes jis neekologiškas ar pan. Pirkėjai turi galimybę rinktis, ką vartoti“, – pastebi verslininkas.

Tvarumas ir bendruomeniškumas

Partnerių manymu, tvarumas ir bendruomeniškumas dažniausiai reiškiasi ne žodžiais, o darbais. Pavyzdžiui, pasak 2021 metų žurnalo „Reitingai“ ir „Delfi“ portalo atlikto tyrimo, „Staginis“ – vienas tvariausių verslų Varėnos rajone. Jie dalyvauja aplinkosaugos programose ir pabrėžia, kad tvarumas – ne mažiau svarbus ir įmonės viduje.

 

„Džiaugiamės, kad darbuotojų kaita yra labai maža. Stengiamės gerinti jų būtį ne tik darbo užmokesčiu, kurio vidurkis, palyginti su kitomis vietinėmis įmonėmis, yra didesnis, bet ir kitomis naudomis“, – dėkingumu darbuotojams dalijasi verslininkas.

 

2020 m. „Staginis“ gavo Varėnos rajono verslo įmonių ir verslininkų apdovanojimą „Bendruomeniškiausias verslas“.  K. Jurgelionis džiaugiasi, kad toks įvertinimas suteikia taip svarbų atgalinį ryšį.

 

„Dauguma mūsų parduotuvių yra Varėnos rajono kaimuose ir miesteliuose, taigi palaikome draugiškus, darnius santykius su bendruomenėmis, seniūnijomis, kultūros centrais, švietimo įstaigomis. Esame nuolatiniai įvairių renginių, švenčių rėmėjai. Taip pat padedame kuo galime ištikus sunkumams. Beveik visada sutinkame prisidėti prie bendruomenių iniciatyvų, nes patys čia gyvename, vystome verslą, auginame vaikus. Darbuotojai yra šių bendruomenių dalis, tad mūsų mezgami ryšiai yra betarpiški ir nuoširdūs“ , – apie bendruomeniškumo svarbą kalba „Staginis“ direktorius.

„Biržų duonos“ ir „Staginio“ draugystė

Su „Staginiu“ bendrauti pradėjome dar 2015 metais. „Biržų duonos“ Kauno regiono vadovė Jūratė Miliūnienė prisimena, kad pradžia buvo gana atsargi.

 

„Užmegzti partnerystę nebuvo labai paprasta. Tada „Biržų duoną“ Dzūkijoje mažai žinojo, teko pasistengti, daug pasakoti apie savo veiklą ir gaminius. Vežėme kepinių pavyzdžius, kad kolektyvas susipažintų su „Biržų duonos“ gardėsiais. Po ilgų bandymų ir derybų pasirašėme sutartį ir mūsų produkcija įsijaukino partnerių parduotuvių lentynose“, – pasakoja J. Miliūnienė.

 

„Staginis“ direktorius taip pat prisimena pirmuosius susitikimus.

 

„Jūratė pasiūlė prekiauti „Biržų duonos“ produkcija mūsų parduotuvėse. Pati pradžia tikrai buvo atsargi, su gaminiais stengėmės susipažinti kuo daugiau. Dabar galiu drąsiai sakyti, kad toks kelias nueitas ne veltui – partnerių produkcija prekiaujame visose „Aibės“ parduotuvėse. Net sunku įsivaizduoti tinklo asortimentą be garsiųjų „Biržų duonos“ konditerijos, duonos gaminių“ , – sprendimo rezultatais džiaugiasi verslininkas.

 

  1. Miliūnienė priduria, kad iš pradžių užmegztas ryšys su krautuvių vedėjais ir pardavėjais tęsiasi.

 

„Labai smagu, kad per tiek metų beveik visose parduotuvėse dirba tos pačios darbuotojos. Jos domisi mūsų produktais ir visada nori, kad lentynose būtų naujienų“, –  ilgalaikės draugystės vaisius mini „Biržų duonos“ Kauno regiono pardavimo vadybininkė.

 

„Staginis“ direktorius pasakoja, kad „Aibės“ parduotuvių klientai labai mėgsta „Biržų duonos“ kaneles, sausainius „Macarons“, o, svarbiausia, visada drąsiai ragauja naujausius gaminius.

 

„Ypatingą vietą mūsų lentynoje užima ir viso grūdo ruginė duona riekelėmis ar nepjaustyti, nedideli duonos kepaliukai“, – klientų krepšelio ypatumus vardija K. Jurgelionis.

 

Visi sutinkame, kad vienas svarbiausių šios partnerystės aspektų yra vieningas požiūris į vartotoją, atsakomybė, patikimumas, pažangumas ir kokybė. Šiomis vertybėmis grįstas bendradarbiavimas mums visiems padeda siekti tikslų, džiaugtis rezultatais ir kurti naujas idėjas. Džiaugiamės, turėdami tokią draugiją!

Aukštaitijos ir Dzūkijos draugystė: „Biržų duona“ ir „Staginis“
Aukštaitijos ir Dzūkijos draugystė: „Biržų duona“ ir „Staginis“
Aukštaitijos ir Dzūkijos draugystė: „Biržų duona“ ir „Staginis“
Aukštaitijos ir Dzūkijos draugystė: „Biržų duona“ ir „Staginis“