Artėjantis laukiamiausių švenčių metas pasitinka tradicijomis. Viena tokių – visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ direktorės Rasai Dičpetrienės šventinis skanėstas. Jau dešimt metų nuo lapkričio iki pat gruodžio mėnesio pabaigos ji rytus pradeda virtuvėje – kepa kalėdinius keksus ir dar šiltus kaip padėką veža ištikimiausiems organizacijos rėmėjams. Šiemet prie tokių rytų prisidėsime ir mes – drauge su R. Dičpetriene patobulinome receptą ir įtraukėme jį šventinių kepinių asortimentą. Nuo šiol visi galės tapti šios iniciatyvos dalimi – įsigydami šį keksą „Biržų duonos“ firminėse krautuvėse sau ar dovanų, parsineš ne tik įstabaus skonio gardėsį, bet ir parems organizaciją „Gelbėkit vaikus“.

Šiltas rankų darbo keksas – rūpesčio ženklas

Su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadove Rasa Dičpetriene bendradarbiaujame ne vienus metus, tačiau diena, kai sulaukėme jos svečiuose su dar šiltu naminiu keksu ir idėja jį padovanoti visai Lietuvai, įsiminė ilgam. Rasa mums tada papasakojo, kad dalijimasis yra neatsiejama artėjančių švenčių dalis, o sprendimas pačiai kepti skanėstą atėjo intuityviai.

 „Galvojant kaip atsidėkoti dosniausiems, niekada neatsisakantiems padėti mūsų organizacijai rėmėjams, gimė idėja nustebinti juos rankų darbo dovana. Taip jau dešimtmetį nuo lapkričio galo iki gruodžio pabaigos mano namų virtuvėje orkaitė dirba visu pajėgumu, o aš dar karštus keksus su dėkingumu vežu į skirtingas mūsų šalies įmones dovanodama jų darbuotojams dėmesį ir saldžios pertraukos akimirkas. Būtinai karštus, nes tas momentas, kai paėmę į rankas šiltą keksą žmonės nušvinta, man yra tikrosios Kalėdos. Jų nuostaba, emocijos yra didžiausias „ačiū“, – pasakoja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė R. Dičpetrienė.

Akimirksniu supratome, kad kekso iniciatyva – ne tik malonumas gomuriui ir padėka. Tai – šviesesnės ateities kūrimo simbolis, noras pasirūpinti kiekvienu mūsų šalies vaiku. Todėl nedvejodami pritarėme idėjai ir nusprendėme užtikrinti, kad prie tokios akcijos galėtų prisidėti kiekvienas. Drauge patobulinome receptą ir įtraukėme jį į šventinį kepinių asortimentą.

Už parduotą keksą – finansinė parama

Rasa mums pasakojo, kad vaikų dienos centrams finansinė parama – labai reikalinga, tad drauge nusprendėme, kad nuo kiekvieno parduoto šventinio kekso 10 centų keliaus į organizacijos taupyklę.

„Siekiame, kad vaikų dienos centrai būtų pasiekiami ne tik sudėtingiau gyvenančių šeimų vaikams, bet atvertų duris visiems, norintiems turiningai ir saugiai leisti laiką. Tik tam, kad vaikų dienos centrai gyvuotų, mums nuolat reikalinga parama. Psichologų konsultacijos, edukacijos, išvykos… visa tai kainuoja, bet mes taip pat matome, kokią neišmatuojamą naudą tai duoda vaikams, todėl esame be galo dėkingi tiems, kas saugia ir šviesia vaikų vaikyste rūpinasi kartu su mumis. „Biržų duona“ man visada asocijavosi su namais, jaukumu, šeima, todėl labai džiaugiuosi, kad būtent šios kepyklos dėka mano keksu galės mėgautis, džiaugtis ir remti „Gelbėkit vaikus“ globojamus vaikus žmonės visoje šalyje“, – gražių žodžių negaili „Gelbėkit vaikus“ vadovė.

Beje, išgirdę edukacinių užsiėmimų poreikį, prie šios iniciatyvos prisidėsime ir ekskursijomis-edukacijomis. Gruodžio mėnesį į mūsų kepyklą pažinti darbų užkulisių iš „Gelbėkit vaikus“ kuruojamų vaikų dienos centrų kviesime 60 vaikų.

 

Rinkdamasis šventinį skanėstą mėgausiesi ne tik jo gardumu, bet ir tiesiogiai paremsi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kuruojamus vaikų dienos centrus. Jį iki pat 2024 m. sausio mėn. vidurio rasi mūsų firminėse krautuvėse, „Kmyninėse“ bei „Sucré“ kepinių namuose.

Kviečiame prisijungti prie „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvos – sutelkę jėgas galime kiekvienam Lietuvos vaikui padėti į ateitį žvelgti su viltimi ir džiaugsmu.

 

Šventinis keksas į Tavo namus – parama ir laimės pliūpsnis organizacijai „Gelbėkit vaikus“