Šventiniam šurmuly taip norisi trumpam sustoti ir… pasvajoti. Jau šimtus metų smalsaujam iš po staltiesių traukdami šiaudus ir spirgame nekantrumu mėgindami įvairiausius kalėdinius burtus: tai kas gi laukia kitąmet?
Kepykloje nykštukai taip sukosi šventinio pasiruošimo sūkury, kad ėmė ir užbūrė visą glėbį žiemos skanėstų! Subūrėm juos visus į stebuklingų kepinių advento kalendorių, tad žiemai pasibeldus kasdien trauksim po saldų burtą ir juo čia pasidalinsim. Ir taip iki pat Kalėdų – kad laukti ilgu nebūtų!

Jei nori viską sužinoti pirmasis, seki naujienas mūsų Facebook: https://www.facebook.com/BirzuDuona🤎

Pirmasis burtas - Magiški macarons

Užsimerki, apsuki lėkštelę tris kartus ir trauki vieną sausainėlį. Jei rankoj rasi apelsinų skonį – kitąmet patirsi eilę nuotykių; jei aguonom padabintą kūčiukų skonį – metai bus lėti ir ramūs; o jei karamelinių sausainių – naujieji atneš saldžią meilę ar naują draugystę.

Antrasis burtas - Kalėdiniai meduoliai

Išsirinki mieliausią sau meduolį, priglauski prie širdies ir sugalvoki norą. Tuomet paslėpki už nugaros vienoje rankoje ir klustelk draugo: kurioje gi rankoje slepiasi meduolis? Jei bičiulis atspės, Tavo norui bus lemta išsipildyti.

Trečiasis burtas - Kūčiukai su visų grūdo dalių miltais

Pasemki saujelę, užsimerki ir sugalvoki norą. Jei saujoj slėpsis lyginis skaičius kūčiukų – Tavo noras išsipildys taip pat greitai, kaip triauškinas kūčiukai, o jei nelyginis – svajonių dar teks palūkėti.

Ketvirtasis burtas - Panettone Apelsininė pūga

Visiems pasivaišinus sukluskit pažiūrėti – ar tarp gardžių trupinių liko pasislėpus spanguolė? Jei taip, kiti metai bus gausūs susibūrimais. Jei ne – vieni kitų ilgėsitės.

Penktasis burtas - Sausainiai Aguonėlių šypsenėlės

Stuktelki sausainį lėkštelėn tris kartus ir atidžiai įsižiūrėki – cukraus ar aguonų pabiro daugiau? Cukrus žada, kad kitąmet saldžiai mylėsi, o aguonos – linksmų išdaigų kupinus metus.

Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šeštasis burtas - Nykštukų meduoliukai

Laužki perpus ir gerai apžiūrėki – kiek oro burbuliukų įsitaisė meduolio viduje? Jei skaičius perkops 10, žinoki – lengvai ir maloniai sklęsi per kitus metus.

 

Septintasis burtas - Vaisinė duona

Prapjovęs atidžiai įsižiūrėki – džiovintų vaisių ar riešutų savo saldžioje riekelėje randi daugiau? Vaisiai kitiems metams žada šypsenas ir džiaugsmą, o riešutai atneš glėbį stiprybės ir sveikatos.

Aštuntasis burtas - Sausainiai „Obuoliukas“

Įdėki į lėkštelę ir nežiūrėdamas pasuki ją triskart prieš laikrodžio rodyklę. Kurion pusėn žiūrės sausainio liežuvėlis, toje ir ieškoki savo gyvenimo meilės.

Devintasis burtas - „Naminis“ keksas

Patieki ant stalo ir tyliai stebėki – kas pirmas išties ranką link gardaus kalėdinio pyrago? Greičiausio smaližiaus kitąmet lauks neaprėpiama laimė.

Dešimtasis burtas - Viso grūdo ruginė duona

Prieš skanaudamas savo riekelę gerai apžiūrėki – ar prie duonos plutelės randi įtrūkimą? Radusiems metai bus gausūs išbandymais, o neradusiems – ramybe ir pilnatve.

Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Venuoliktasis burtas - Sėklučiai

Laužki ir sukluski – ar betraškant iškrito saulėgrąžos sėkla? Jei radai lėkštelėje bent vieną, kiti metai lepins saule ir šiluma.

Dvyliktasis burtas - Kūčiukai

Paimki vieną ir kaip kauliuką paridenki – kiek aguonų taškelių jo viršuje suskaičiuosi, tiek naujų šiltų draugysčių kiti metai ir atneš.

Tryliktasis burtas - Vyniotinis „Aguonėlė“

Atsiriekęs neskubėki nubraukti trupinių! Suskaičiuoki – lyginis ar nelyginis skaičius aguonų pabiro? Jei lyginis, tamsta būsi turtingas, o jei nelyginis – meilėje seksis.

Keturioliktasis burtas - Mielinė pynė „Babka“

Atsirieki, atsikąski ir užmerkęs akis pasimėgauki. O dabar bėki į veidrodį pasižiūrėti – ar įsitaisė bent viena aguona tarp dantų? Jei taip, žinoki – sotūs ir skanūs metai laukia Tavęs.

Penkioliktasis burtas - Pyragas „Aguonų pokštas“

Užsimerkęs paragauki – aguonų saldumą ar citrinos rūgštumą pajutai pirmiau? Jei laimėjo saldumas – kiti metai negailės švelnumo ir gero žodžio. O jei pirma liežuvį pakuteno rūgštelė – teks daug, bet maloniai dirbti.

Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šešioliktasis burtas - Duonos Granola

Berki ir skaičiuoki – kiek moliūgų sėklų sukrito Tavo dubenėlin? Jei smalsios akys ras daugiau nei 5 – viskas, ko imsies, kitąmet eisis kaip per sviestą.

Septynioliktasis burtas - Kūčiukai be glitimo

Suberki kūčiukus dubenėlin ir laikydamas virš jo kairę raiką, sugalvoki klausimą. Tuomet pasemki saują ir skaičiuoki: jei skaičius lyginis, atsakymas bus „Taip“, jeigu nelyginis – „Ne“.

Aštuonioliktasis burtas - Sausainiai „Mandarinas“

Atsistoki prieš veidrodį ir godžiai atsikąski. Jei lūpas papuošė cukraus pudros saldumas, žinoki – kitąmet sulauksi didelės meilės.

Devynioliktasis burtas - Panettone be glitimo

Įsižiūrėki – džiovintos spanguolės ar apelsinų cukatai skaičiumi ima viršų? Raudonos kaip Kalėdų senelio elnių nosys spanguolės neš į nepaliaujamus nuotykius, o skonio pilni apelsinų cukatai – į saldžiai malonių akimirkų pilnus metus

Dvidešimtasis burtas - Sviestinės „Brioche“ bandelės su cinamonu

Užsimerki ir mintyse pakuždėki mylimojo (-osios) vardą. O tada plėški bandelę ir stebėki – kairėje ar dešinėje rankoje liko didesnis gabalėlis? Jei dešinėje – Tavo meilei lemta žydėti, o jei kairėje – tikrosios meilės dar teks paieškoti.

Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Dvidešimt pirmasis burtas - „KETO lengvai“ granola

Sugalvoki norą ir užsimerkęs šaukštą pakabinki. Ar liežuvį pakuteno švelnus graikinio riešuto kartumas? Jei pasisekė ir skonį pajutai, naujieji metai atkeliaus nešini Tavo noro išsipildymu!

Dvidešimt antrasis burtas - Pasipuošęs šakočio žiedas

Imki gabalėlį ir į dailią sniego karūną stipriai papūski. Jei puošni karūna tvirta ir nieks nenubiro – kitąmet daug pagyrų sulauksi.

Dvidešimt trečiasis burtas - Bandelė „Meškos letena“

Laužki saldėsį perpus ir stebėki – dvi ar trys dalys bandelės liko dešinėje rankoje? Jei beliko dvi, didelių naujienų kitąmet nelauki. O jei trys – žinoki, kad metus seks pokyčiai.

Dvidešimt ketvirtasis burtas - Skaidulinė sėklų duona

Susėdę su artimais atsiriekite ir savo riekeles pamatuokite. Kurio riekelė bus storiausia, to ilgiausias gyvenimas ir laukia.

Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai
Šventiniai burtai