Jau trečius metus iš eilės Biržų rajono pusiasalyje, Kilučių kaime, organizuojamas legendinės muzikos festivalis. Mažiau nei 300 gyventojų turinti gyvenvietė garsėja išskirtiniu kraštovaizdžiu, atmosfera ir pasaulinio garso atlikėjų pasirodymais. Šiemet čia taip pat laukia įsimintinas savaitgalis. Birželio 15–16 d. ežero apsuptyje skambės Nik Kershaw, Suzi Quatro, Samanta Fox, grupės NAZARETH muzika ir legendinės britų dainininkės Bonnie Tyler pasirodymas. Vienas atpažįstamiausių pasaulio balsų turi įspūdingą karjeros istoriją, apie kurią trumpai užsiminsime ir šiame pranešime.

Biržai ir jų ambasadoriai

Kilučiai – Biržų rajono pusiasalis, kuriame gyvena mažiau nei 300 gyventojų. Prie šios vietovės žinomumo gerinimo prieš trejus metus sumanė prisidėti laikraštis „Biržiečių žodis“ ir kepykla „Biržų duona“. Praeitąmet muzikos festivalis tapo ir minėtos kepyklos 70-ies metų jubiliejaus dalimi. „Jaučiame nuoširdų norą pasirūpinti ne tik Biržų kulinariniu paveldu, jo sklaida, bet ir vietovės žinomumu. Jubiliejų nusprendėme švęsti drauge su kraštiečiais, taigi pakvietėme tokias pasaulinio garso žvaigždes, kaip „Modern Talking“ lyderį Tomas Andersą, grupes  „Ottawan“, „London Beat“ ir „Alphaville“. Nors gimtadienis baigėsi, Biržų šventę tęsiame – šiemet ant Kilučių pusiasalio scenos žengs garsioji Bonnie Tyler“, – džiaugiasi „Biržų duonos“ kepyklos vadovas Andrius Kurganovas. Praeitais metais į Kilučiuose vykstantį festivalį sugužėjo per 7000 žmonių. Garsūs festivalio svečiai pritraukia ne tik vietinius muzikos gerbėjus, gyventojus iš kitų Lietuvos miestų, bet ir lankytojus iš kaimyninės Latvijos.  „Kilučių kaimas – nuostabaus grožio vietovė, kurios krantus skalauja Kilučių ežeras, matyti platūs horizontai. Klausytis legendinės muzikos tokioje vietoje ypatingai gera, todėl nuoširdžiai kviečiu susiplanuoti vasaros savaitgalį Biržuose, susipažinti su vietove ir kartu išgirsti garsiausių pasaulio atlikėjų“ – sako A. Kurganovas.

Banguotas Bonnie Tyler kelias į šlovę

Tikrasis Bonnie Tyler vardas ir pavardė – Gaynor Hopkins. Galima sakyti, kad jos kelias į pasaulinę šlovę – banguotas ir nestokojęs iššūkių. Dainininkė gimė Didžiojoje Britanijoje, Velse, daugiavaikėje šachtininko ir namų šeimininkės šeimoje. Tėvai su šešiais vaikais gyveno savivaldybei priklausančiame name su keturiais nedidukais kambariais. Muzika jai buvo didžiausia paguoda, įkvėpimas ir džiaugsmas nuo pat vaikystės. Mat dėl skurdo ji nebaigė mokyklos, įsidarbino maisto prekių parduotuvėje. Gyvenimo posūkis įvyko, kai jis sumanė dalyvauti jaunųjų talentų konkurse. 1976 metais Bonnie išgarsėjo su daina „Lost in Paris“, bet netrukus ją pasivijo nelaimingų įvykių grandinė, po kurios atlikėja baiminosi visam laikui prarasti dainininkės balsą ir karjerą. Atsigavusi po traumų, ji sugrįžo prie svajonės ir pastebėjo, kad prikimęs balsas dar labiau patinka gerbėjams – tai patvirtinančiu simboliu tapo daina „It‘s A Heartache“ ir pasirašyta sutartis su CBS kompanija.

Bonnie Tyler scenoje – daugiau nei 40 metų

Bonnie dainas kūrė daugybę apdovanojimų pelnęs Jimas Steinmanas. Jiems bendradarbiaujant buvo įrašytas albumas „Faster Than the Speed of Night“, kuris pasauliui padovanojo legendinę baladę „Total Eclipse of The Heart“, Ši daina yra įtraukta net į „Guinness“ rekordų knygą, Be daugybės įvairių įvertinimų, dainininkė kolekcijoje turi po tris „Grammy“ ir „BRIT Awards“ apdovanojimus. Prieš trejus metus Bonnie Tyler išleido 18 studijinį albumą „The Best Is Yet to Come“, kuris suskambės ir Kilučių scenoje. Tačiau nerimauti dėl mylimiausių legendinių dainų neverta – birželio 15 dieną bus galimybė išgirsti visus talentingosios dainininkės superhitus. Ant scenos Kilučiuose pasirodys ne tik Bonnie Tyler, bet ir kitos legendos – pirmą kartą Lietuvą aplankysiantis Nik Kershaw, Suzi Quatro ir Samanta Fox. Bilietus į legendinį renginį  kviečiame įsigyti paspaudus ant šios nuorodos.

Džiugi žinia muzikos gerbėjams: Biržų pusiasalyje birželį sklis legendinis Bonnie Tyler balsas
Džiugi žinia muzikos gerbėjams: Biržų pusiasalyje birželį sklis legendinis Bonnie Tyler balsas
Džiugi žinia muzikos gerbėjams: Biržų pusiasalyje birželį sklis legendinis Bonnie Tyler balsas