Biržų “Saulės” gimnazijos moksleivių pasiekimai įvertinti stipendijomis

Biržų “Saulės” gimnazijos alumnų klubas (BSG Alumnų klubas) tęsia prieš 2 metus pradėtą tradiciją: stipendijų fondas didžiausios rajono mokyklos moksleiviams. Šiais metais iniciatyvą palaikė ir viena didžiausių Biržų rajono darbdavių, šeimos kepykla “Biržų duona”. Jie ne tik įsteigė 4-ias stipendijas, bet ir pakvietė jaunuolius į svečius susipažinimui ir gardžiai popietei.

Alumnų klubas susikūrė su tikslu burti buvusius gimnazistus, prisidėti prie mokyklos bendruomenės stiprinimo, bendrauti ir padėti jaunuoliams profesijos pasirinkime. Klubo stipendijos skiriamos aktyviems, talentingiems, orientuotiems į tikslą gimnazistams. Paraiškose vertinamas bendras pažymių vidurkis, pasiekimai tarptautiniuose, nacionaliniuose ar rajono renginiuose (olimpiadose, konkursuose, varžybose, kt.). Dėmesys skiriamas ir bendraasmeninėms žmogaus savybėms, savanorystei, mokytojų, trenerių ir kitų autoritetingų asmenų rekomendacijoms.

“Šiais metais alumnų klubas sulaukė gerokai daugiau paraiškų nei praėjusiais metais. Tai labai džiugina ir siunčia ženklą, jog moksleiviai yra atsakingi, savarankiški ir savo veiklas moka pristatyti, nori būti įvertinti”, – teigia BSG Alumni klubo prezidentas Karolis Varžinskas. – Pandemijos metai daugeliui tapo iššūkiu, pareikalavusiu naujo požiūrio į mokymąsi, tobulėjimą ir tikslų siekimą. Džiugu, jog “Saulės” gimnazistai ir toliau sėkmingai rodė aukščiausius rezultatus įvairiose srityse. Natūralu, jog norisi juos paskatinti ir papildomai motyvuoti.”

Alumnų klubo valdybos sprendimu stipendijos šiais metais skirtos Augustinai Binkytei, Evaldui Prunskui, Skaistei Gužaitei, Rugilei Šataitei, Robertui Burbului ir Pauliui Drevinskui. Kiekvienas iš moksleivių gaus po 150€ vienkartinę stipendiją. Mokinių teigimu piniginis įvertinimas motyvuoja papildomai, skatina pozityviai ir toliau siekti savo tikslų.

Prisideda vietiniai verslai

Ypatingai svarbų vaidmenį stipendijų fondui atlieka įmonės, be kurių ši idėja būtų sunkiai įgyvendinama. Svarų indėlį įnešė UAB “Biržų duona”, skirdama moksleiviams 4-ias stipendijas. Vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas taip pat yra baigęs Biržų “Saulės” gimnaziją, todėl apsidžiaugė išgirdęs apie gimnazistus skatinantį stipendijų fondą.

“Tikime jaunais žmonėmis, kurie kuria ir kurs mūsų ateitį. Pakviesti prisidėti prie stipendijų fondo, nedvejojome. Tai ne tik gera paskata moksleiviams ir toliau siekti savo tikslų, bet ir dar vienas žingsnis puoselėti Biržų bendruomenę”, džiaugiasi A.Kurganovas. – Labai norėjome susipažinti su stipendijų laimėtojais. Viliamės, jog po studijų jie grįš į Biržus, bus puikūs savo srities profesionalai ar kurs verslus mūsų rajone”.

Taip pat vieną stipendiją skyrė UAB “SLT Industrial Components”, o šios švediško kapitalo įmonės vadovas Anders Stenquist asmeniškai su vienu iš STEMI mokslų pakraipos moksleiviu aptarė ateities planus ir galimybes atlikti praktiką ar įsidarbinti kompanijoje. Taip pat 1-ą stipendiją skyrė ir UAB “Švykai”, kurios vadovai kilę iš Biržų krašto. Pastarosios dvi įmonės prie stipendijų fondo prisideda jau antrus metus iš eilės. BSG Alumnų klubas dėkoja prisidedančioms kompanijoms – Jūsų sprendimas yra vienas iš moksleivius motyvuojančių veiksnių, o bendrai puoselėjamos vertybės skatina nesustoti.

BSG Alumnų klubas kviečia buvusius gimnazistus prisijungti prie klubo veiklos – susipažinkime, bendraukime, dalinkimės savo patirtimi su jaunaisiais biržiečiais! Daugiau informacijos “Saulės” gimnazijos puslapyje.

Biržų “Saulės” gimnazijos moksleivių viešnagė
Biržų “Saulės” gimnazijos moksleivių viešnagė
Biržų “Saulės” gimnazijos moksleivių viešnagė
Biržų “Saulės” gimnazijos moksleivių viešnagė