„Biržų duonos“ gardėsiai džiugina ne tik Lietuvoje, bet ir Airijoje gyvenančius tautiečius. Vietą mūsų skanėstams parduotuvės lentynose pasiūlė lietuvė Renata Urbikienė, Airijoje įkūrusi natūralių prekių krautuvę „Nature’s pocket“. Užsimezgus šiai draugystei, „Biržų duonos“  gaminiai pasiekiami visiems žmonėms, išsiilgusiems tradicinių, lietuviškų kepinių.

Parduotuvės įkūrėja pasakoja, kad „Nature’s pocket“ idėją įgyvendino intuityviai, ieškodama širdžiai prasmingos ir įdomios veiklos.

„Visą gyvenimą maitinuosi sveikai, gilinuosi į produktų sudėtį. Kai atvykau į Airiją, ten esanti lietuviška produkcija, jos kokybė ir asortimentas manęs netenkino. Todėl gana dažnai prašydavau artimųjų, kad iš Lietuvos atsiųstų mano mėgstamų gaminių. Pastebėjusi, kad lietuvių bendruomenėje su tokia problema susiduriu ne viena, nusprendžiau atidaryti savo internetinę parduotuvę“, – „Nature’s pocket“ atsiradimo pradžia dalijasi R. Urbikienė.

Produktai, kurie savo sudėtimi ir kokybe atitiko Renatos kriterijus, pamažu atsirado e. parduotuvėje. Po truputį įmonė augo ir šiuo metu verslininkė užsiima didmenine ir mažmenine prekyba, neseniai atidarė pirmąją fizinę krautuvę.

 „Biržų duonos“ eksporto vadybininkas Semionas Dančenko pastebi, kad nuo pirmosios pažinties „Nature’s pocket“ savininkė kelia aukštus standartus ir vadovaujasi vertybėmis, filosofija, kurios artimos ir mūsų įmonei.

„Renata pirmiausia sužavėjo savo užsidegimu, ryžtu ir energija vystyti mūsų produktą Airijoje. „Nature’s pocket“ savo klientams siūlo kuo natūralesnius, kokybiškesnius gaminius, kaip tik tokius, kokius naudodami žaliąją energiją kuriame mes. Labai smagu stebėti, kaip nuosekliai ir kūrybiškai dirbant, idėjos virsta realybe“, – bendradarbiavimo įspūdžiais dalijasi S. Dančenko.

Anot R. Urbikienės, gaminys nebūtinai turi būti ekologiškas, svarbiausia jis –  mažai perdirbtas, sudėtyje negali būti nieko, kas gali kenkti žmogaus sveikatai. Verslininkė pasakoja, kad tokios parduotuvės – labai populiarios Airijoje. 

„Kiekviename, net ir labai mažame miestelyje, jų galima rasti bent kelias. Žmonės vis dažniau renkasi vietinių ūkininkų, įmonių užaugintus ar pagamintus produktus. Net restoranų meniu yra nurodoma patiekaluose naudojamų žaliavų kilmė. Be to, klientai yra pasirengę mokėti už prekę daugiau, jei ji – perdirbtoje, ekologiškoje pakuotėje. Tokie įpročiai ir požiūris būdingas ne tik didelių miestų ar jų rajonų, bet ir mažų miestelių gyventojams“, – apie tvarių verslų populiarumą Airijoje pasakoja „Nature’s pocket“ savininkė.

Tiesa, užsiimant didmenine ir mažmenine prekyba, tvarumas yra glaudžiai susijęs su partneriais, gamintojais. Toks ryšys, anot R. Urbikienės, taip pat lemia ypatingą partnerių atranką.

Į Airiją keliaujantys lietuviški skanėstai džiugina tautiečių širdis: „Biržų duona“ ir „Nature’s pocket“

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje, nors ir lėtai, daugėja įmonių, kurios stengiasi judėti tvarumo link. Žinoma, viskas priklauso nuo pirkėjo. Kuo daugiau sąmoningo vartojimo, tuo greičiau gamintojai, pardavėjai adaptuojasi, keičia požiūrį, ieško sprendimų“, – apie pirkėjų įtaką verslams pasakoja parduotuvės įkūrėja.

„Nature’s pocket“ komanda užsakymus pakuoja iš susidariusių antrinių atliekų: kartoninių dėžių, popieriaus, plastiko. Fizinėje partnerių krautuvėje naudojami tik popieriniai pirkinių maišeliai, neretai pirkėjai atsineša savo tarą. Šiuo principu vadovaujasi ir „Biržų duona“ – mes taip pat klientus skatiname atsisakyti vienkartinių pakuočių, drąsiname į mūsų parduotuves atsinešti savo indelius, daugkartinius maišelius.

Renata sako, kad nors su „Biržų duona“ draugystė prasidėjo gana neseniai, ji visuomet turėjo tikslą prekiauti mūsų gaminiais.

„Mano manymu, „Biržų duonos“ duonos produktai – geriausi Lietuvoje. Bent toks įspūdis išlikęs atmintyje dar nuo tada, kai gyvenau Lietuvoje“, – pagyrų negaili „Nature’s pocket“ įkūrėja.

Kai pasiteiravome, kokie mūsų gaminiai sulaukia daugiausia komplimentų, sužinojome, kad Airijos lietuviai labai mėgsta viso grūdo ruginę duoną, duoną be mielių ir cukraus, naminę duoną su grūdais ir kanapinę.

„Tačiau iš visų produktų ant pjedestalo turbūt jau kuris laikas išdidžiai yra „Biržų duonos“ spurgytės. Joms atsispirti – sunkiausia!” , – juokiasi įmonės savininkė.  Airijoje spurgos – labai mėgstamas ir populiarus skanėstas, tad tokie atsiliepimai – mums svarbus įvertinimas. 

Džiaugiamės, kad Airijoje gyvenantys mūsų tautiečiai „Nature’s pocket“ dėka mėgaujasi „Biržų duonos“ kepiniais ir taip dalelę lietuviško, tradicinio skonio gali patirti ir svetur įkurtuose namuose.