„Biržų duona“ nuo pat pirmųjų veiklos žingsnių ypatingą dėmesį skyrė partnerystėms. 1996 metais naują etapą pradėjęs, tradicijas puoselėjantis mūsų verslas ilgainiui kito kartu su istorija. Pokyčių būta daug, todėl puikiai prisimename laikus, kai užmegzti tvarų kontaktą su kitomis įmonėmis buvo iššūkis, o sėkmės atveju – džiaugsmas ir dovana.

 

Viena tokių ilgai besitęsiančių draugysčių yra su kitu, Pasvalio krašto šeimos verslu, UAB „Indritus“. Vasario 11 dieną mūsų partneriams sukanka net 20 veiklos metų. Kai pasiteiravome įmonės direktorės Vidos Varnaitės apie pirmuosius veiklos metus, verslininkė pasidalino, kad jie buvo gana sudėtingi, teko iš kitų įmonių sulaukti abejonių, nepasitikėjimo.

 

„Daugelis tiekėjų nenorėjo bendradarbiauti, nes netikėjo, kad tokia maža regiono maisto parduotuvė išsilaikys. „Biržų duona“ buvo tas partneris, kuris nuo pat pirmos dienos sutiko tapti kolegomis“, – atviravo Vida. Jos pastebėjimu, tik užsispyrimas siekti tikslo ir drąsa išsakyti nuomonę padėjo įveikti ne tik tuo metu kilusius iššūkius, bet ir sėkmingai užauginti verslą. Dabar „Indritus“ džiaugiasi net 37 maisto prekių parduotuvių tinklu, 2 kavinėmis ir 2 restoranais.

 

Nors daug dalykų per kelis dešimtmečius pasikeitė, verslininkei draugystė su „Biržų duona“ išliko ne mažiau svarbi. Jos manymu, „nuo gerų, patikimų partnerių priklauso įmonės sėkmė, o tarpusavio supratingumas – viena svarbiausių ir labiausiai vertinamų savybių“.

 

Mūsų Panevėžio regiono vadovas Salvijus Vanagas pritaria, kad bendradarbiavimas su šiuo šeimos verslu yra ypatingas: „Indritus“ – vienas unikaliausių klientų visoje Lietuvoje. Jų dėka žinomas ne tik „Biržų duonos” prekės ženklas, bet ir visas Aukštaitijos kraštas. Esame vedini panašių vertybių ir požiūrio, o labiausiai mus vienija meilė savam kraštui ir jo žmonėms.“

 

Tiek mums, tiek mūsų partneriams ypač svarbus tvarumas. Todėl džiaugiamės ir dėl naujausių kolegų planų – saulės jėgainių statybų. „Šiuo metu turime dvi saulės jėgaines (Pakruojo rajone ir Raubonių k. ), bet iki metų pabaigos planuojame įrengti dar penkias. Viena jų – ant Panevėžyje esančio mūsų restorano „Cordo 22“ stogo“, – pasakoja „Indritus“ vadybininkė Indrė Burkovska.

 

Tvarumą partneriai puoselėja ne tik naudodami atsinaujinančios energijos išteklius, bet ir kruopščiai rinkdamiesi žaliavų tiekėjus. Dalis gėrybių atvyksta iš netoliese esančių ūkių ir verslų, kurių gretose yra ir „Biržų duona“. Restorano patiekalams naudojami švieži mūsų duonos gaminiai.

 

Tiesa, dalį smulkių žaliavų „Indritus“ užsiaugina patys. „Maitinimo vietose turime darželius, kuriuose auginamos valgomos gėlės, žolelės, uogos, obuoliai. Visa kūrybiškai panaudojame įvairiems patiekalams, išgauname unikalius skonius. Beje, vienas iš mūsų meniu pasididžiavimų – ledai, kuriuos pagaminome iš briedžio ragų miltelių. Juos patiekdavome kartu su iš alaus ir salyklo gamintais perlais, juodo alaus ir šokolado biskvitu. Apie šiuos ledus rašė nuo didžiausio Estijos portalo iki Amerikos dienraščių“, – dalijasi sprendimų sėkme Indrė.

 

Didelis dėmesys skiriamas ne tik atliekų rūšiavimui, bet ir antriniam jų panaudojimui. „Tiek parduotuvėse, tiek restoranuose rūšiuojame, o maisto likučius – kompostuojame. Be to, kavinėse yra įrengti valymo įrenginiai, kurie paruošia vandenį pakartotiniam naudojimui, žemės laistymui“, – draugiškas aplinkai idėjas vardija Indrė. Anot partnerių, visi minėti sprendimai – ne tik tvarumo, bet ir kokybės, šviežumo garantas.

 

„Indritus“ direktorės Vidos nuomone, turint verslą ypač svarbu būti lankstiems, prisitaikyti prie kintančių sąlygų, tobulėti, kalbėtis. O šių dalykų moko ne tik iššūkių kupina kasdienybė, bet ir bendradarbiavimas su tokį pat požiūrį į verslą turinčiais kolegomis.

 

„Biržų duona“ džiaugiasi ilgai besitęsiančia draugyste ir tikisi, kad „Indritus“ įmonė, įžengusi į trečiąjį veiklos dešimtmetį, sulauks dar daugiau augimo ir sėkmės!

Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“
Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“
Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“
Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“
Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“
Drauge sutelktas dėmesys į savą kraštą ir tvarumą: „Biržų duona“ ir „Indritus“